“Jak interweniować w przypadku cyberprzemocy wobec uczennic podstawówki i liceum?”
Cyberprzemoc (ang. Cyberbullying) jest przemocą dokonywaną z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Z badań Feminoteki wynika, że dziewczęta częściej narażone są na cyberprzemoc. Związane jest to ze stereotypami i seksizmem.
Temat cyberprzemocy jest tym bardziej ważny i aktualny, że coraz więcej młodych korzysta codziennie z urządzeń technologicznych (internet, telefony itp.)i przemoc rówieśnicza przenosi się do internetu.
Dla kogo:
Szkolenie skierowane jest do nauczycielek i nauczycieli oraz do osób pracujących z młodzieżą.
Po tym szkoleniu:
Będziesz rozpoznawać cyberprzemoc i jej typy.
Będziesz rozumieć zależności pomiędzy płcią a (cyber)przemocą.
Zrozumiesz, z czym styka się nastolatka doświadczająca cyberprzemocy.
Będziesz wiedzieć, jakie podjąć kroki, gdy zgłosi się do Ciebie nastolatka z doświadczeniem cyberprzemocy.
Będziesz mogła i mógł poprowadzić zajęcia z młodzieżą na temat cyberprzemocy.
Kiedy:
23 listopada (sobota) w godzinach 11:00 -15:00
Gdzie:
Warsztaty odbędą się w Ośrodku Rozwoju Osobistego i Psychoterapii „Radość Bycia” (Powiśle przy Moście Poniatowskiego) ul. 3 Maja 7 m.26, Warszawa
Koszt uczestnictwa: 120 zł
Jak się zapisać:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie opłaty w wysokości 120 zł na konto fundacji Feminoteka tytułując przelew “Warsztaty cyberprzemoc”, a następnie wysyłając maila z potwierdzeniem przelewu do trenerki na adres mailowy: aleksandra.magryta@gmail.com
Nr do przelewu: na numer bankowy ING BSK S.A. 68 1050 1038 1000 0022 9768 3522
Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada
Liczba miejsc ograniczona.
Osoba prowadząca:
Aleksandra Magryta – trenerka, prowadzi warsztaty nt. stereotypów, cyberprzemocy, równości i praw człowieka. Na co dzień współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.
W Feminotece koordynowała projekt o cyberprzemocy ,,Bądź bezpieczna w sieci” i pracowała przy telefonie interwencyjnym dla kobiet doświadczających przemocy.
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na 2 dni przed terminem szkolenia, z przyczyn niezależnych od nas. W przypadku odwołania szkolenia wniesione płatności za udział osób w szkoleniu zostaną w całości zwrócone na rachunki bankowe, z których zostały wpłacone w terminie 7 dni roboczych od dnia odwołania szkolenia.
Informacja o odwołaniu warsztatu zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej, z której przyszło potwierdzenie o uczestnictwie warsztatach.
Artykuł “Jak interweniować w przypadku cyberprzemocy wobec uczennic podstawówki i liceum?” | Warszawa 23.11.2019 pochodzi z serwisu Fundacja Feminoteka.