Szkolenie skierowane jest do nauczycielek i nauczycieli oraz do osób pracujących z młodzieżą w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym
Cyberprzemoc (ang. Cyberbullying) jest przemocą dokonywaną z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Z badań Feminoteki wynika, że dziewczęta częściej narażone są na cyberprzemoc. Wiąże się to z stereotypami i seksizmem. Temat jest tym bardziej ważny i aktualny, że coraz więcej osób korzysta z urządzeń technologicznych (internet, telefony itp.) i dziewczęta mogą być narażone na cyberprzemoc właściwie w każdym momencie i każdym czasie.
Po tym szkoleniu:
Będziesz rozpoznawać cyberprzemoc i jej typy.
Będziesz rozumieć zależności pomiędzy płcią a (cyber)przemocą.
Zrozumiesz, z czym styka się nastolatka doświadczająca cyberprzemocy.
Będziesz wiedzieć, jakie podjąć kroki, gdy zgłosi się do Ciebie nastolatka z doświadczeniem cyberprzemocy.
Będziesz mogła i mógł przeprowadzić zajęcia z młodzieżą na temat cyberprzemocy.
Kiedy i gdzie:
6 sierpnia (sobota) – 10:00 -16:00 w fundacji Feminoteka.
Adres: ul. Mokotowska 29 A, wejście od Marszałkowskiej 34/50.
Jak się zapisać:
Aby zapisać się na szkolenie wpłać na konto Feminoteki darowiznę w wysokości 20 zł tytułem Darowizna 6 sierpnia.
Konto ING BSK S.A. 68 1050 1038 1000 0022 9768 3522
Następnie wyślij maila na adres: jolantag@feminoteka.pl z potwierdzeniem przelewu.
Na zgłoszenia czekamy do 2 sierpnia.
Ilość miejsc ograniczona.
Osoby prowadzące:
Aleksandra Magryta – Absolwentka Instytutu Germanistyki UW zakładu Literatury. Studiowała Gender Studies w Państwowej Akademii Nauk. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieskiej Linii. Od 2014 pracuje w fundacji Feminoteka. W Feminotece pracuje przy telefonie antyprzemocowym dla kobiet doświadczających przemocy, redaguje, tłumaczy, koordynuje projekty. W 2014 koordynowała projekt o cyberprzemocy ,,Bądź bezpieczna w sieci” współfinansowanego w ramach programu Daphne Komisji Euorpejskiej. W Feminotece prowadzi też wolontariat.
Jola Gawęda – Studentka Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliotekoznawczych UW, trenerka WenDo, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W Feminotece zajmuje się księgarnią, programem kulturalnym, szkoleniami, matronatami i wolontariatem, jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym.