Quantcast
Channel: Aktualności - Fundacja Feminoteka
Viewing all articles
Browse latest Browse all 812

11.12 SZCZECIN: Przemoc w polskiej szkole. Społeczno-kulturowe podstawy wykluczenia

$
0
0

szkola

Fundacja Feminoteka, Interdyscyplinarne Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz interdyscyplinarna grupa badawcza „Gender w podręcznikach” i grupa „Głosy Przeciwko Przemocy” - partnerzy projektu ,,Kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta RAZEM przeciw stereotypom płciowym”

zapraszają do udziału w debacie na temat:

PRZEMOC W POLSKIEJ SZKOLE. SPOŁECZNO-KULTUROWE PODSTAWY WYKLUCZENIA

 11 grudnia 2015 (piątek) , godz. 15.30-19.00, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, ul. Gen. Sowińskiego 68, sala konferencyjna

Przyczynkiem do spotkania jest zaprezentowanie wyników badań i raportu „Gender w podręcznikach” pod red. I. Chmury-Rutkowskiej, M. Dudy, M. Mazurek, A. Sołtysiak-Łuczak. Raport wieńczy dwa lata badań interdyscyplinarnego zespołu „Gender w Podręcznikach” nad polskimi podręcznikami szkolnymi i podstawami programowymi. Uczestnicy i uczestniczki debaty przyjrzą się temu, jak kwestie biedy, płci, wieku, niepełnosprawności oraz pochodzenia etnicznego i społecznego, pomijane lub przedstawiane w stereotypowy sposób w podręcznikach wpływają na uprzedzenia i przemoc wśród uczniów i uczennic. Dyskusja dotyczyć będzie przemocy symbolicznej oraz interpersonalnej w polskich szkołach.

Debata rozpocznie się 20 minutowymi prelekcjami zaproszonych ekspertów/ek i specjalistek/ów. Następnie otwarta zostanie dyskusja na temat szkolnej przemocy motywowanej ww. czynnikami.

ZAPROSZENI GOŚCIE: Prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak - ekspertka z zespołu Gender w Podręcznikach, Temat prelekcji: Niewidzialna? Nieuświadamiana? O magicznej i naiwnej świadomości uczestników interakcji wychowawczych. Dr Anita Kucharska-Dziedzic - prezeska Lubuskiego Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Temat prelekcji: Przemoc motywowana stereotypami związanymi z płcią i ekonomią. Dr Maciej Duda - ekspert z zespołu Gender w Podręcznikach, Temat prelekcji: Prezentacja wyników raportu „Gender w podręcznikach”. Piotr Lachowicz - Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, Temat prelekcji: Między polityką a przekonaniami ‒ edukacja a przeciwdziałanie przemocy w środowisku szkolnym. Izabela Pawlak - dyrektorka Wydziału Nadzoru Pedagogicznego, Kuratorium Oświaty w Szczecinie CYKL DEBAT I WARSZTATÓW DLA NAUCZYCIELEK I NAUCZYCIELI ORAZ PROFESJONALISTEK I PROFESJONALISTÓW NA TEMAT STEREOTYPÓW organizowany jest przez Interdyscyplinarne Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Fundacją Feminoteka oraz grupą Głosy Przeciwko Przemocy w ramach projektu „Kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta RAZEM przeciw stereotypom płciowym" programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG. banernorweskie_batory

Viewing all articles
Browse latest Browse all 812

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra