Quantcast
Channel: Aktualności - Fundacja Feminoteka
Viewing all articles
Browse latest Browse all 812

Warsztaty WenDo i debata równościowa w Twojej miejscowości? Konkurs Feminoteki!

$
0
0

 

inspiring_women (2)

Fundacja Feminoteka, w ramach projektu „Inspiring Women”, ogłasza konkurs na zorganizowanie w swojej miejscowości warsztatów WenDo – samoobrona i asertywność dla dziewcząt oraz debaty równościowej dla rodziców i nauczycieli/nauczycielek oraz mieszkańców i mieszkanek.

Konkurs jest skierowany do szkół ponadpodstawowych, organizacji i instytucji z miejscowości poniżej 50 tysięcy mieszkańców, którym zależy na promowaniu edukacji równościowej. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15 października 2017 na adres mailowy jolantag@feminoteka.pl.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20.10.2017 roku.

W konkursie mogą wziąć udział: szkoły, organizacje pozarządowe, urzędy gmin czy miast lub tez inne instytucje, grupy nieformalne które będą mogły spełnić warunki konkursu. Priorytetowo będą traktowane te miejscowości, w których WenDo jeszcze nigdy nie odbyło się.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej

Zgłoszenie do projektu

Co oferujemy:

1)      Przeprowadzenie bezpłatnego warsztatu WenDo (12h, 2 dni po 6h, dla dziewcząt w wieku 13-18 lat) oraz debaty równościowej (4h) na terenie Waszej miejscowości przez certyfikowane trenerki WenDo i równościowe.

2)      Materiały szkoleniowe.

 

Czego oczekujemy:

  • Zrekrutowania grupy na warsztaty – minimum 10 a maksimum 16 dziewcząt w wieku 13-18 lat, które wezmą udział w warsztacie WenDo,
  • oraz grupy rodziców lub nauczycieli/ nauczycielek, mieszkanek/ mieszkańców którzy wezmą udział w debacie równościowej (minimum 15 osób)

2)      Zapewnienia sali, w której odbędą się warsztaty i debata.

3)      Promocji projektu wg przygotowanych przez fundację Feminoteka materiałów.

Terminy warsztatów zostaną ustalone indywidualnie.

 

UWAGA!

W każdej wybranej przez nas miejscowości na podstawie zgłoszenia przeprowadzimy JEDNĄ debatę równościową i JEDEN dwudniowy warsztat WenDo.

 

Czym jest WenDo:

WenDo to metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu, w szkole – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

WenDo wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje, jak ważna jest umiejętność rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim podtrzymywanie komunikacji, niezrywanie kontaktu. Jest to ważny aspekt WenDo jako profilaktyki przemocy.

Aby trenować WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. WenDo uczymy się dziewczynek od 7. roku życia oraz kobiety starsze i niepełnosprawne. Podczas WenDo nauczysz się najprostszych, ale zarazem najbardziej skutecznych technik, które nie wymagają miesięcy żmudnych ćwiczeń. Nauczysz się jak wykorzystywać własne słabe strony na swoją korzyść.

WenDo nie jest:

Sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić. Wykorzystywane techniki nie wymagają żmudnych ćwiczeń ani sprawności. Są skuteczne dla kobiet w każdym wieku, bez względu na to, jaką mają siłę.

WenDo nie jest terapią. Podczas zajęć uczymy asertywności, obrony własnych granic. Pracujemy z doświadczeniami przemocy i rozmawiamy o nich, jednak nie prowadzimy terapii. Radzimy, jeśli uczestniczka tego potrzebuje, gdzie taką pomoc można otrzymać.

Podczas WenDo uczymy:

– jak poczuć swoją siłę i podnieść poczucie wartości,

– ochrony własnych granic fizycznych i psychicznych (zabawy, psychodramy),

– najprostszych technik samoobrony (ciosy, kopnięcia, uwolnienia),

– pracy z głosem, ciałem i postawą (zabawy, ćwiczenia),

– komunikacji bez przemocy,

– jak rozpoznać zagrażające sytuacje i jak reagować,

– jak uniknąć przemocy psychicznej jak i fizycznej.

 

Projekt jest finansowany przez C&A Foundation


Viewing all articles
Browse latest Browse all 812

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra