Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów dziewcząt w wieku gimnazjalnym do zgłoszenia ich na warsztat WenDo – samoobrona i asertywność.
Czym jest WenDo?
To metoda samoobrony i asertynwości, która uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.
Od „zwykłej” samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Na WenDo wychodzimy z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic (to znaczy naruszać naszego poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji, czy po prostu czucia się dobrze w danej sytuacji). Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
Uczymy dziewczęta, jak wyznaczać własne granice (fizyczne i psychiczne), jak mówić „nie”, jak w bezpieczny sposób utrzymać dobre relacje z innymi, jak rozpoznawać zagrożenie.
WenDo nie jest szkołą walki,. Nie wymaga specjalnej sprawności fizycznej, czy jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia ze sportem, czy samoobroną.
Kto prowadzi zajęcia?
Joanna Piotrowska, pedagożka, edukatorka, ekspertka antyprzemocowa i certyfikowana trenerka WenDo z kilkunastolentnim stażem.
Gdzie dobędą się zajęcia?
W Fundacji Feminoteka, ul. Mokotowska 29a, Warszawa
Terminy:
4-5 lutego w godz. 10.00-16.00
lub
10-11 lutego w godzinach 10.00-16.00
Można się zapisać na JEDEN termin
Koszt:
200 zł (istnieje możliwość wystawienia faktury).
W ramach opłaty zapewniamy także wszelkie niezbędne materiały oraz wodę, herbatę i owoce.
Liczba miejsc ograniczona. W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 16 dziewcząt.
Zgłoszenia:
Do 31 stycznia 2017 roku na adres: joannap@feminoteka.pl
W zgłoszeniu prosimy podać informacje który z terminów wybraliście.
Po wysłaniu zgłoszenia, zostaną przesłane szczegóły dotyczące wpłaty.